Využití regionu v létě

 

Turistika

Región nabízí nespočetné množství turistických tras různých obtížností a délek. Některé z cest začínají  v Bad Mitterndorfu.  Za zmínku určite stojí i krásné trasy na plošine Tauplitzalm okolo 6. jezer ve výšce víc než 1600 metrů, s možností vystoupit do 2179 metrů; případně náročná 9 ti hodinová tůra na horu Grimming do výšky 2351 metrů .

Bližší info na https://cz.bergfex.com/sommer/steiermark/wandern/?search=1&rid=0&typ=0&q=tauplitz&min_kondition=&max_kondition=&min_fahrtechnik=&max_fahrtechnik=&min_laenge=&max_laenge=&min_hm=&max_hm=&gps=0

Širší región poskytuje v dosahu do 3/4 hodiny turisticky zajímavá místa jako  Bad Aussee, Halstadtské jazero, Altausseer see, Grundlsee s jejich výjímečnou atmosférou. Do 3/4 hodiny dorazíte na ledovec Dachstein s  celoročným lyžovaním .

Do 1 hod cesty máte na dosah národní parky: Gesäuse a Oberosterraichishe Kalkalpen .

 

Cykloturistika

Celá oblast je propojená sítí cyklistických stezek. Cyklotrasy jsou výborně označené a jsou vhodné jak na výlety pro rodiny s dětmi tak i k sportovím výkonům na kole. Bližší  informace s podrobnosmi o náročnosti a délkách cyklotras se dozvíte na odkazu: https://cz.bergfex.com/sommer/tauplitz/wandern/400/#/sommer/tauplitz/bike/

 

Koupání

Oblast Bad Mitterndorf nabízí možnosti koupaní v přírodních jezerech, tak i v nových termálních lázních Grimming therme s wellnes a  vnějšími prostory na opalování, hry pro děti a plážový volejbal. Ceny v Grimmingtherme jso srovnatelné s podobnými zařízeními v Čechách a na Slovensku. Přímo v Bad Mitterndorfu, takřka uprostřed města, je krásné přírodní koupaliště s vyžitím pro děti.

https://grimming-therme.com

 Přírodní jezera najdete na plošine Tauplitzalm,  Bad Mitterndorfu, kde je jezírko s přehradou,kde vám půjčí loďku. Případně cca.10km vzdálené přírodní koupaliště Putterersee s atrakcemi pro děti,  plážovými hřišti a  možností rybaření  . 

www.putterersee.at .

 

Při zakoupení několikadenní slevové karty "Sommer Clou Card" je 15 vstupů úplně zdarma  a to i opakovaně.