Středisko Bad Mitterndorf/Tauplitz

 

Lyžování

Lyžařské středisko leží na slunečné terase,  v alpském prostredí z větší části nad hranicí lesa. Přirozeně seskupené sjezdovky splňují všechny přání, dle chuti a schopností. Široké lyžařské svahy do nadmořské výšky 1.965 m mají dostatek přírodního sněhu a volného místa pro perfektní lyžování v hlubokém prašanu.

Společné skipasy platí v střediscích Tauplitz, Bad Mitterndorf, Planneralm, Riesneralm a Loser-Altaussee.
www.bergfex.at/tauplitz/

www.bergfex.at/loser/
Jistota sněhu
Bad Mitterndorf/Tauplitz je díky příznivé geografické poloze jedním z alpských stredisek s největší jistotou sněhové pokrývky. Záznamy mluví o výšce sněhu až 5 metrů, v březnu je tady většinou vic než 3 metry sněhu. Mimo to, provozovatel disponuje moderním, výkonným zasněžovacím zařízením.  Tauplitz tak poskytuje jistotu sněhu od začátku prosince až do konce dubna. Nedaleko našeho pensionu staví Skibus, který vás v deseti minutách doveze ke kabinové lanovce na Lawinenstein. Po lyžování  Vás zase dopraví zpět. ( V lyžákách od chalupy)

Běžky

Ve středisku Tauplitz Alm najdete 5 a 6 kilometrové a v údolí Tauplitz 7 a 8 kilometrové  upravené běžkařské okruhy. Za dení lístek zaplatíte 4 eurá; za týdení 12 eur. Údolí Bad Mitterndorfu je protkáno desítkami upravovaných stop, které vedou nedalko našeho pensionu.

 

 Wellness

Po celodenním lyžování můžete relaxovat v novém lázeňském komplexu v našem městečku Bad Mitterndorf, který nabízí termální bazény, sauny, nebo wellness programy s masážemi a fyzioterapií. Od našeho penzionu cca 1 km.